PREKOGNICE

Výklad z karet

nové příběhy
 


Nelitujte se a vezměte život do svých rukou


Jsou situace v životě, kdy můžete litovat, že jste je udělali, nebo neudělali. Člověk ani tak na sklonku svého života nelituje to, co udělal, jako to co neudělal, když mohl.
Životní situace vás nutí, abyste se neustále přetvařovali? Přestaňte se zajímat o to, co si o vás ostatní myslí. Buďte sami sebou, odhoďte masku tragéda, protože časem, se opravdu tím tragédem můžete stát vy sami. Ten, kdo vás posuzuje jen podle toho, jak vypadáte, a nenahlédne do vašeho srdce, není hoden vašeho pohledu. Nebojte se toho, že vás budou jiní soudit, vy přece moc dobře víte (a kdo jiný), kdo a kým opravdu jste. Jste dokonalí, odhoďte nedokonalost ve svých myšlenkách do koše.
Největší problém je smířit se se svým životem. Převezměte plnou zodpovědnost za svůj život, nikdo na něj nemá větší právo. Pokud to dokážete, vyhráváte vše. Nikdy se nevzdávejte své cesty, svých snů a dokažte, že dokážete dojít do vytčeného cíle. Nikdy neposlouchejte negativisticky smýšlejícím lidem, jenom vás zrazují z vaší cesty a táhnou vás ke dnu jako obrovská kotva námořní lodě. Vytáhněte do boje bez obav a nikdy se nepodceňujte. Pohybovat se v jakékoliv společnosti je vaše volba, ale není to vaše povinnost. Nikdy se své cesty nevzdávejte. Nezáleží na tom, že ostatní vás budou považovat za snílka nebo blázna, nechte jim svou zbabělost. Víra a naděje nikdy nesmí pohasnout. Potom jste vítězem.
Za vše dobré vás Karma vždy v dobrém odmění. Každý jsme zodpovědní za své činy, a pokud neustoupíte od svých cílů a budete projevovat empatie, bude to viditelná vizitka vás samých. Co dám, to také dostanu, to je známé heslo. Dám pohlazení, pohlazení dostanu zpět, dám facku, otřese se mi hlava. Nevěřte tomu, že za dobrý čin dostanete kopanec, pokud ano, přitáhli jste si ho špatnou myšlenkou, nebo jste v minulosti udělali něco špatného a kopanec si zasloužíte i za svůj dobrý čin. A takových kopanců může být více, ale vy nikdy nesmíte přestat věřit v to dobré. Jednou to skončí, a bude líp. A abych parafrázoval pana Wericha, „Netesejte svoje činy do tvarohu, ale do mramoru“.
Aby nové mohlo přijít, staré musí odejít. Vše, od materiálních věcí, citových až po myšlenky. Nikdy se nevzdávejte jen proto, že se najednou objevila na vaší cestě nějaká překážka. Každá se dá vyřešit, ona jen může splnění vašeho snu zpomalit ale nikdy ne zastavit. Vezměte bagr a odsuňte ji stranou, nebo ji shoďte z útesu, a to jednou pro vždy a už se k ní nevracejte. Z nových chyb se poučte, neexistuje chyba, která by se nedala napravit. Někdy vaše cesta může být dlouhá, ale to neznamená, že nevede k vytčenému cíli. I malé kroky dosáhnou metu. Karma vám tím dává životní zkoušku, zda vydržíte, nebo to vzdáte. Nikdy se věci nevyvíjí tak, jak bychom si přáli, vždy se to někde zasekne. Od toho je odhodlání a nevzdávat se. Jedna sedmina, je moje heslo. Pokud chci dosáhnou svého cíle, věnuji tomu šest dní v týdnu, přiměřeně. Nikdy ne na plný plyn. Vaše nádrž je omezena a nemusíte ji vyprázdnit v polovině svého života infarktem. Sedmý den, máte právo být leniví, naštvaní a nemusíte dělat nic, jen odpočívat. Fyzicky i mentálně. Vše zahodit a dělat jen to, co vás baví. Neřešit ani maličkosti, a odvázat se. Každý sám svým schopnostem.
Pokud budete neustále jen snít a žít ze dne na den, obávat se budoucnosti, neustále čekat, co přinese zítřek, zaděláváte si na problém. Jakýkoliv. Vyhoďte to z hlavy a opakujte si těchto pár slov. „Zvládnu to, dokážu to, umím to udělat, chci to udělat a zasloužím si to“. Čas neexistuje, a zase parafráze pana Wericha, „čas si vymysleli lidé, aby věděli, od kdy do kdy a co za to“. Vaše myšlenka, že „nemáte čas“, je špatná. Času je vždy dost, na vše i na napravení svých činů a rozhodnutí. Jen jednou přijde den, kdy ten čas už mít nebudete, a tady už nepomohou ani nářky ani sliby. A Karma vám dá také poslední odpověď, „času jsi měl dost“. Ve svém životě jste měli a máte možnost svobodné volby, možnost svobodně se rozhodnout a to není právě málo, ať už toho využíváte nebo ne. Je důležité si pamatovat, že všechno, co jste kdy v životě udělali, udělali jste právě proto, že jste mohli a že jste chtěli. Je nutné si také uvědomit, že to vše, co prožíváte, není dílem žádné náhody, vše je výsledkem zákona o rovnováze. Nebojujte s něčím, s čím se bojovat nedá, zbytečně prohrajete. My všichni chceme budoucnost takovou, o které si my sami myslíme, že si ji zasloužíme. Zasloužíme si shovívavost a to až tehdy, napravíme-li své minulé skutky, ale jen tehdy, pokud je umíme správně a včas rozpoznat a chtít také napravit. Přestaňte se litovat, přestaňte litovat svou minulost, postavte se na startovací dráhu a konečně vyrazte ke svému cíli.