PREKOGNICE

Výklad z karet

nové příběhy
 


Přátelství


O přátelství je mnoho citátů, mnoho popsaných stránek. Kdyby to bylo vždy tak jak je přátelství vykreslené v duhových barvách, to by byl báječný svět. Skutečné přátelství je ale životní zkouškou morálky a cti. Stačí, když potom opravdu něco potřebujete a najednou zjistíte, že to co propadlo sítem, vůbec nebylo přátelství. Jednou za čas je potřebné otevřít oči a vše negativní, vše co vás svazuje, vyhodit ze svého života. Aby přišla nová silná energie, ta stará, nepotřebná, ta, která vás vysává, tu je potřeba vyhodit daleko od sebe.
V příběhu, kdy syn požádal otce, aby pozval jeho jménem přátelé na jeho svatbu, to je docela dobře vidět. Z desítek jich přišli jen dva. S údivem se syn zeptal, co se stalo? A otec ho ubezpečil, že toto jsou všichni opravdoví přátelé, ostatní si jen na přátele hráli. A jak to ví? Místo pozvání na svatbu, je všechny poprosil o okamžitou pomoc a aby ihned přijeli. Ostatní se vymlouvali na spoustu věcí.
Co dáte, to dostane zpět. Co vyšlete do vesmíru, vesmír vrátí dvojnásob. Ať je to obejmutí, láska, pochopení, nezištná pomoc, nebo i pomoc finanční. Nikdo to ale, pokud se nazývá přítelem, nesmí zneužívat. To potom nepochopil zákony Karmy, zákony vesmíru a není hoden se nazývat přítelem. Pokud máte pocit, že vás někdo opakovaně zneužívá, nebo z ukrojeného krajíce vám nechá je tvrdou kůrku, nebo ani tu ne, najděte odvahu říci ne. Nic neztratíte, naopak získáte.
Nepřejte nic zlého, to je v popisu práce Karmy. Vy se snažte odpoutat a tím získáte mnohem více než byste čekali. Co dám, to získám. Co vezmu, to tisíckrát ztrácím.
Chceme-li něco vytvářet navenek, v první řadě musíme vytvořit pevný základ uvnitř sebe sama. Budete-li se neustále obávat a odmítat něco jen ze strachu, nikdy vás obavy neopustí a budou se prohlubovat a tím vám zbytečně komplikovat váš život. Pokud je něco špatného na vašem životě, je něco špatného ve vás. Jste zrcadlem vašeho okolí, které odráží tam i zpět. My sami jsme zodpovědní za vše, co se nám v životě děje. Minulost se neustále bude opakovat, pokud se nepoučíte, pokud neuděláte vy sami nápravu. Učíme se ze svých vlastních chyb, svých prožitků. Kdyby nebylo minulých zkušeností, nebyli bychom dnes tam, kde jsme. A pokud chceme jít dál, žít svůj život plnohodnotně a radostně zároveň, chybám se nevyhneme, jsou tím nejlepším ukazatelem naší cesty. Ale je důležité chyby neopakovat. Najít odvahu a říci, „tohle změním“.
Pocit viny, kterou na sebe neustále nabíráme, nás brzdí a znemožňuje jít dál. A přitom, mnohé z toho vůbec není naše vina. To jen svět kolem vás vám neustále tvrdí dokola, „je to tvoje vina“, a my ji potom jako za svou přijmeme. Přejděte od sebeobviňování k radostnějšímu životu. Uvědomte si, že i když váš život není takový, jaký jste si přáli, přesto můžete zažívat štěstí, pocit jakéhokoliv naplnění, normální radost. Začněte s úklidem. Od starých věcí až po ty, které jste nazývali přítelem. Najděte odvahu, jen vy sami můžete věci napravit. Nikdo to za vás neudělá.