PREKOGNICE

Výklad z karet

nové příběhy
 


Ovlivňují planety náš osud ?


Většinou si lidé představí pod pojmem horoskop, ten co vychází na pár řádek v různých časopisech. A určitě i vás, napadlo, jak je možné že by cca půl miliardy lidí (tolik zhruba připadá na jedno astrologické znamení v dnešní době podle počtu lidí na planetě) mělo mít stejný životní osud, že najdou práci, lásku, štěstí, zdraví apod.
Jak mohou hvězdy ovlivňovat život na planetě zemi. Ovlivňují hvězdy, planety, planetky vůbec náš osud? Jedním slovem ne, neovlivňují. Hvězdy svítí, vznikají, zanikají. Ovšem, je v nich něco, podle čeho se dá určit nějaká situace, od katastrof až po řekněme štěstí. Planety a hvězdy mají svůj cyklus, mění svou polohu, a v době narození mají určité postavení. A kdysi dávno, před mnoha tisíci lety, naši pra pra dědové v tomhle systému vesmíru našli hlavní body, podle kterých se dobře dokázali orientovat, například podle nejblíže viditelných planet a hvězd, podle souhvězdí zvěrokruhu apod. A podle těchto znamení utvářeli jakýsi kalendář změn, a to dobré či špatné. A časem se pozorováním a upřesňováním změn předpokládalo, že například, když byly planety v určité konjunkci, tak bude narozenec mít to či ono dobré či špatné. Co je ale zajímavé, že většina charakteristik docela přesně sedí na lidi zrozené v daném období. Toto pozorování například upřesnilo to, že zrozenci na jaře: mají větší sklon k psychické labilitě, alkoholismu, schizofrenii, mentální anorexii nebo k sebevraždám. V létě: jsou dobří sportovci, mají obranu proti nádorům apod. Na podzim: nejvíce trpí ekzémy, astmatem a alergiemi na potraviny. Mají v průměru horší prospěch ve škole. Dožívají se ale nejvyššího věku. V zimě: trpí ve větší míře ekzémy. Mají ale lepší prospěch ve škole. V dospělosti jsou více náchylní k civilizačním chorobám (rakovina, nemoci srdce a cév). Ale vše je individuální, nic není tak jak je psané ve hvězdách.
Je mnoho směrů astrologie, například západní, čínská a já nevím jaká ještě, a každá má svou teorii. Základ je ale v datumu narození a přesném čase, ze kterého se vypočítává t.z. hvězdný čas a ten se přepočítává na ascendent, což je fyzicky bod na obzoru, kde vychází Slunce. V horoskopu Ascendent významně ovlivňuje naše chování. Například Ascendent v Raku přináší Descendent v Kozorohu (což je pomyslná osa v horoskopu, která spojuje protilehlá znamení), a znamená, že působíte dojmem citlivého a jemného člověka. Descendent zase popisuje vlastnosti a typy lidí, které přitahujeme.
Astrologie je založena pouze na placebo efektu, tedy jedná se o sebenaplňující se prognózu.
Víte že existuje místo na naší planetě, na kterém nelze sestavit horoskop, protože zde není definován místní poledník. Je to zemský pól.
A zda věřit nebo nevěřit, to je otázka, která se nemusí nutně opírat o vědecké poznání. To je stejné, jako prokázat boží existenci. Astrologie je především otázkou víry, která má řekl bych mnoho společných rysů s náboženstvím. Pravá podstata astrologie, její smyl je v tom, že člověk je součástí nekonečného a tajemného vesmíru. Přináší mnohým poznání, klid a pocit jakéhosi smyslu života v té vyšší energii universa, v tom vyšším vesmírném řádu (a zde je ta paralela s náboženstvím). Vnímání tohoto vesmírného světa je pro lidi bližší, než nesrozumitelné zákony vědy a fyziky. Denní horoskopy v různých časopisech jsou spíše k pobavení než abychom je brali jako skutečného poznání. Jsou psané tak, aby sedly každému. A zaměřte se na hledání principů a příčin, nikoliv na detaily. Věřit horoskopům nám však přináší výhodu navíc, na to, co si přečteme, se díky tomu budeme moci lépe připravit a budeme ostražitější.