PREKOGNICE

Výklad z karet

nové příběhy
 


Konspirační teorie


V poslední době, tak asi pět, deset let dozadu, se začaly šířit konspirační teorie. Byly i před tímto časem, ale potom se s nimi roztrhl pytel. A jsou o všem možném, co vás napadne. Pokud je něco nejasné, okamžitě nastupují konspirační teorie, a někdy si myslím, že tvůrce této teorie patří do ústraní. Je to sice někdy zábavné, ale vždy tím osloví někoho, kdo mu začne věřit a potom to vypadá, jak ve filmu pana Trošky, slunce seno a pár facek, "já bych vám to neřekla, kdyby to nebyla pravda..., je to špión".
Neříkám, že je to zpestření, ale je potřebné zapojit i rozum a neobviňovat např. českou vládu, že může za zmizení Boeingu 777, a teď se dočtete opravdu důvěrné informace, co ji k tomu vedlo. I takový dotaz jsem dostal, co prý je na to pravdy. Jakoby lidé neměli jiné starosti.
Snad chtějí utéct od všedních starostí, zapomenout na překážky které musí denně překonávat, a tím zaměstnají svůj mozek jinými myšlenkami. Měl jsem případ, kdy hlasité neurčené zvuky v podzemí na jednom sídlišti, byly zaručeně "mimozemského původu" a dotyčný chtěl uspořádat akci, kde by se měla zapojit i armáda a letecky na ně zaútočit. A přidala se k němu asi desítka dalších, které tak zblbnul, že byli naprosto přesvědčeni, že je to pravda. Zvuky vydávala stará kanalizace, po opravě zvuky přestaly. A on zase má jinou teorii, o spiknutí a dohodě mimozemšťanů s vládou, a zase mu pár lidí věří. No, je to aspoň zábava, dokud si neublíží, nebo nezačne na internetu shánět uran 237.
Existují teorie, které se pravdě hodně přibližují, ale žádná není stoprocentní. Informace jsou tak utajené, že člověk, který neměl a nemá k pravdivým informacím přístup, jen stěží se dedukcí dopátrá pravdy. Ani odborník a specialista, který mohl být přítomen neskutečné situaci, nemá všechny informace a sám se ani neodváží sdělit polopravdy, které stejně těžce dokáže. Berme to, jako moderní pohádky, nic jiného nám nezbude. Takové věci, jako jsou popsány v předešlém dotaze, jsou spíše tragické a smutné pro nemocného člověka.
Tajemství kolem vesmíru existují, od pozorování, technologie až po únosy apod. Existuje mnoho tajemství, jak a kdo ovládá světovou ekonomiku, energie, stroje na čistou energii, a desítky dalších. Vládnou ale peníze, a pokud vládnout budou, zůstane to v trezorech. Kdysi jsem napsal, že z celkových vynálezů na světě, které využívá lidstvo, a nemusí to být zrovna kolo, telefon či rentgen, ale třeba i řízení ekonomiky, je "povoleno" jen jedno procento. Ano, jen 1%. Ostatních 99% bude zatím ještě dlouho zavřeno v trezorech těch nejmocnějších. O tom se zmiňoval i Albert Einstein. Já jsem byl osobně svědkem, a to jsem se už také o tom někde zmínil, kdy motor na obyčejnou vodu, běžel s menšími přestávkami na údržbu, nepřetržitě dva roky. Dostal jsem se k tomuto zázraku naprosto nečekaně a omylem, a dodnes se divím, jak to bylo snadné. Já osobně bych přítomným zkontroloval i číslo bot. To by byl kauf, zastavit u rybníku, potoka, řeky, nabrat palivo a odjet zase, do už konečně čisté přírody. A protože peníze a mamon je až na prvním místě, my se toho nedožijeme.
Neříkám, že není "šprochu, aby na tom nebylo pravdy trochu", ale musíme trošku i zapojit rozum a podívat se na to s jasnou hlavou. To nejzávažnější tajemství se obyčejný člověk nikdy nedozví a to co se z nenadání objeví je většinou jen nepodložený výmysl a nepravdivá teorie.