PREKOGNICE

Výklad z karet

nové příběhy
 


Jak žít lépe a proč se někdy něco splní a někdy ne.


Opět a znova musím vysvětlit některé zákony Karmy. Mnozí naříkají, že se jim neplní přání, které mají, nebo i věštby které jim byly řečeny, vždyť nic tak zlého neudělali apod. Je jedno zda udělali moc nebo málo, posuzuje se to podle zásluh. Někdo musí odčinit více, někdo méně. A to už nechtějí připustit, posuzují své okolí podle situace, vždyť ten a ten nakradl milióny a má se, a já? Nikdo nesmí být soudcem druhého člověka, protože nezná jeho karmickou cestu, která ho dříve nebo později někam dovede. Druhou věcí je státní soudní moc, tu do toho nebudeme plést.
Karmu nelze podplatit, obelhat nebo obejít, mohu ji jen zmírnit nápravou svých činů. A pokud je neznám, nebo si je neuvědomuji, a dozvím se je, měl bych je začít napravovat. Už po krátké době se přesvědčím, že tomu tak bylo a začnou obrovské změny k lepšímu. Vždy musíme platit za své skutky, činy ale i myšlenky, a to ať minulé či budoucí, nikdo to za mě neudělá. Neznamená to ale, že když budu dvacet let dělat něco proti zákonu Karmy, a najednou si řeknu, od této chvíle budu "andělem", že okamžitě se zapomene na vše a začnu mít krásný život. Může to trvat i více jak polovinu z těch dvaceti let. Potom si člověk říká, má to vůbec cenu? Má, protože i Karma rozdává "výhry", a může čas utrpení výrazně zkrátit.
Máme právo být naštvaní, můžeme i zanadávat, ale nikdy nesmíme vysílat nenávist, závist, zlobu jen proto, že se momentálně nedaří. Musíme odpouštět, ale jsou i skutky, které odpustit ani nesmíme a musíme je rozeznat. Určitě bych měl odpustit, když je na mě někdo hrubý, ale odpustit nesmím třeba, když mi ublíží jakýmkoliv surovým způsobem, např. mi zabije dítě apod.
Jak vysvětlit například někomu, že pokud se jen cpe, naříká na svět, nic neudělá proto, aby si jakoukoliv činností život usnadnil, že ho Karma nemá za co odměnit! Argument, že ale posílá žádosti třeba o práci a stále je odmítán, není na místě. Nebo dřu od rána do večera a nemám nic, starám se o nemocného atd. Vysílá už dopředu, že to zase nevyjde, že se to nezmění a to je v podstatě hlavním přáním, i když si myslí a přeje opak. Nebo v tu chvíli sice vysílá pozitiva, ale vzápětí, kde není trpělivost, začne vysílat dříve, než se přání naplní, pochybnost, a tím se srazí opět na start a začíná znovu od začátku. A někdy takto člověk, který nic nepochopil, startuje celý život.
Zase je tady zákon přitažlivosti, který reaguje na pocity. Člověk mu vlastně říká, že chce být ještě ve větším problému. Potom se spoléhají na ostatní, však za peníze si koupím vše, tedy i dobrou budoucnost a ať to tedy někdo zařídí. Vina je na všech a ve všem, jen ne u nich.
V první řadě, se musím smířit se svou životní situací, přijmout vše co mne životem provází a pochopit. Od nemoci, nezaměstnaností, samoty, nebo nešťastného vztahu apod. Usmířeni je tedy jako první bod. Opakuji znovu, že Karma vás moc dobře zná a ví, jestli to myslíte opravdově, tak aby mohla ustoupit od vaší již dávno naplánované budoucnosti a nasměrovat vás jinou, lepší cestou. Cestou, kterou si již zasloužíte. Buď to pochopíte, nebo půjdete cestou, která i přes veškeré překážky které ve svém životě prožíváte, je pro vás tou nejlepší. A to za veškeré vaše skutky. Nemohu se přetvařovat, jenom aby lidi řekli, jaký jsem dobrým člověkem a doma za dveřmi bych je všechny nakopal, pokrytce. Hrát divadlo můžete, ale ne před publikem Karmy.
Druhým bodem je, nikdy neodkládat odhodláni něco změnit, na pozdější dobu. Čím déle budete otálet, tím déle budete žít, tak jak žijete.
Za další, přiznat si, jaký jsem. Od lenivosti až po spoléhání se na někoho druhého. Jako jedna žena, která si myslela, že když si zaplatí za konzultaci, dostane tím i pěknou budoucnost. Její příklad neschopnosti a nepochopení karmického života. Moje rada byla: "ano, tu práci dostanete, ale musíte se rozhodnout a do té Prahy odjet. Budou ze začátku problémy s ubytováním, nebude moc peněz, riskněte to…, ten právník je v pořádku, vyrovnejte s ním ale dluh… nerad dávám rady ohledně zdraví na dálku, ale pravděpodobně je to neurodermitis, a pomůže aloe vera, ale nejprve vyzkoušejte na malé části těla, jestli nejste alergická, ALE, nejdříve se poraďte s lékařem… atd."
Výsledek. Vzala si z toho jen to, co je kladné, "práci dostane, právník je ok apod.", z ostatního nepodnikla nic. Samozřejmě nesplnilo se nic a dost sprostým způsobem obvinila i mě a to hned do týdne. Ani neví, a asi nepochopí, co si tím způsobila, zase posunula svou karmickou cestu na start a bude muset zase dlouho čekat na dobré změny.
Jako další bod, bych upozornil na to, že nikdy nesmíme ztrácet víru a naději. Víru v cokoliv, ale v první řadě v sama sebe. Každý den, když jdu spát, bych měl poděkovat za den, který jsem prožil, ať byl jakýkoliv. Je jedno komu, vesmíru, Bohu, energii, koho si vyberu, naprosto jedno koho a co. Měl bych říci, "odpusťte mi, protože i já dokážu odpouštět." I když jsem nic neudělal, nebo v tom okamžiku, kdy jsem něco udělal, jsem to třeba mohl udělat lépe, ale neuvědomil jsem si to. Jako další větu, mohu říci, "a dopřej mi…“. Cokoliv, co nutně potřebuji. A nakonec nesmím zapomenout poděkovat.
Každé ráno, kdy se moje nohy poprvé dotknout podlahy, bych měl říci jednu věc, za kterou jsem vděčný. Nemusíte moralizovat, jako, jsem vděčný za maminku a za tatíčka, za přátele apod. I za ně, ale většinou máte desítky let života před sebou, kdy to můžete vyřknout. Dnes jsem vděčný za peřinu, za kocoura, za dobrý spánek, za to že můžu vůbec vstát, za pěkné ráno a veverku na stromě.
A to je další vaše rozhodnutí. Když ráno vstanu a začíná nový den, mám jen dvě možnosti. Buď se mračit a budu nastolicovaný, nebo se budu na svět kolem sebe usmívat. Znáte to určitě sami, když jsme ráno v pohodě, může být i tmavá obloha a škaredě a zdá se nám, že je báječný den a je to znát i na lidech které potkáváme. A naopak, i ve slunečném dnu kdy máme špatnou náladu, jsou ti lidé tak hnusní.
A nakonec, jsem tady od toho, abych vám odpověděl na vše, na co vám váš život nedal odpověď. Kdo se nezeptá, nic se nedozví. Tak hodně trpělivosti, protože i trpělivost přináší nejen růže.
Váš Hugo Graslitz.