PREKOGNICE

Výklad z karet

nové příběhy
 


slovo může ublížit nebo pohladit...


Každé slovo, které slyšíte má velký vliv na to jak se budete cítit, jaký budete mít den nebo i dny či měsíce. Slova mohou léčit, ale i zabíjet. Hodně záleží také na tom, jaký jste, jaký máte charakter, kdo vám řekl něco, co vás ranilo, zda jste člověk, jak já říkám, splachovací. Ale i velký hrdina, který řekne, „to je v pohodě, mě se to nedotklo“, ve svém nitru krvácí. Naše slova mají opravdu vliv na to, jak se cítíme i jak se na danou věc díváme. Uvědomte si, že je to jako s těmito obrázky.

Hhřebík se dá vytáhnout, dřevo zretušovat, opravit, ale ta rána tam zůstává na věky, i když na první pohled to nemusí být vidět. Neuvážené slovo, urážka nebo obvinění bez naprostých důkazů, dokáže zničit nebo zmrazit jakékoliv vztah. A pokud je to dřevo starší je to ještě horší, tak jako s lidským věkem. Není krásnější vyslovovat slova pozitivní, jako je láska, přátelství, kamarádství, než blbec, zloděj, ubožák apod. Pokud dal pánbůh člověku dar rozumu, měl by ho i s rozumem používat. V článku v zajímavostech jsem psal o „milovat svého nepřítele“ a je tam věta :“ je potřené vysvětlit, že pocit ublíženosti je i naše iluze, máme něco ve své mysli zakódované, jsme připoutáni k myšlenkám a našim představám o ublíženosti. Zlo přináší vždy zlo a nikam to nevede, nebo spíše je to cesta do pekla. Propadáme se hlouběji a hlouběji.
Dokonce je i vědecky dokázané, že nejenom vyslovené slovo ale i myšlenka má svou energii a lze její frekvenci změřit. Myslím, že to byl Dr. Emoto, který dokázal, jak reaguje paměť zmrzlé vody na negativní energii ve vyslovovaných slovech a naopak.
Vše, co řekneme, je nesmírně mocné a máme odpovědnost za svá slova ke každému, komu je směřujeme a kdo je zaslechne. Díky slovům můžeme být člověkem, který rozzáří místnost, když do ní vejde, ale také tím, kdo ji rozzáří, když z ní odejde. Buďte takovými lidmi.
Pozorujte svoje myšlenky a slova, která za den přijdou nebo je vyslovíte a budete se divit, kolikrát se tímto sami sebe uvádíte do nálady, kterou ani v nejmenším nechcete. Tedy převážně nálady, kterou by vám jiní ani nezáviděli. V takovém okamžiku se zastavte a nahlas si řekněte něco krásného, nebo si představte úchvatné místo, kde byste chtěli být. I několikrát za sebou, pokud nepřichází změna.
Každý máme jinou míru citlivosti, jinou odolnost a hranici stresu a snášenlivosti, každý máme jiné emoční prožívání. Pro někoho je urážka sice nepříjemnou, ale snesitelnou záležitostí, se kterou se dokáže po určité době dobře vyrovnat a pokračovat dál, pro někoho je to záležitost nebo zkušenost velmi traumatizující a trvá mu mnohem déle ji překonat. I když se člověk může dočkat omluvy, která opět tvoří slova a měla by být tato slova s rozumem vyslovena. Nedílnou součástí prostředí, ve kterém žijeme, je také mezilidské prostředí vztahů. Svými slovy máte plný vliv na postoj a emoce a to vaše i někoho druhého. A váš postoj a emoce mají společného vše s vaším životním úspěchem či pádem. Ovládejte své myšlenky a slova a potom také můžete ovládat váš život.