PREKOGNICE

Výklad z karet

nové příběhy
 


Volba - dvě cesty na rozcestí


Dvě cesty


Dvě cesty na rozcestí
vlevo či vpravo dát se vésti?
Které přednost dát,
levé či pravé snad?
Později, kdy štěstí
vystřídá zášť s nenávistí,
stejně prokleješ jeden směr,
že druhým
měl ses dát vésti.

Autor

Každý den nám život přináší spousty rozhodnutí, a záleží jen na nás jakou cestou se dát. Pokaždé, když se vaše nohy dotknou podlahy, měly bychom si říci, za co jsme dnes vděčni. Za jednu jedinou věc. Dnes jsem vděčný za to, že vidím, že mám svou postel, mám rodinu, přátele, dnes jsem vděčný například za to, že se mohu najíst. Jsem vděčný, že mi bylo umožněno...
Potom, každé ráno máte vždy jen dvě možnosti, buď budete mít dobrou náladu, nebo se budete celý den mračit. Není důležité, co se děje, ale jak to přijmeme a to rozhoduje o mnohém. Štěstí by nám neměl nepřinášet cíl naší cesty, ale cesta sama. Pokud můžete, žijte a vybírejte si cestu, která vám má něco napovědět, vysvětlit, pochopit, nebo cestu, která není tak kamenitá.
Pokaždé, když se vám přihodí něco špatného, něco nespravedlivého, můžete si vybrat. Buď budete obětí, budete naříkat anebo si můžete vybrat možnost, a to takovou, že se z dané situace poučíte a budete se snažit pochopit, proč se stalo to, co se právě stalo.
(v zajímavostech - podobné se přitahuje)
Je důležité poznat svou budoucnost, být připraven na změny, mít čas se rozhodnout a vybrat si z možností vlevo či vpravo. Kdo není připraven, zbytečně se bojí zítřku. Přesto se netrapte, co bude zítra, zítřek se o sebe postará sám, vždy se najde řešení. Každý den přináší dost starostí i bez toho, abychom se museli dopředu něčeho obávat. Kromě toho, dnes je ten den, kvůli kterému jste se trápili už včera, protože jste nebyli připraveni a váhali jste. Každá situace je ve skutečnosti volba. Jen my máme volbu, jak reagovat na danou situaci. Jen my sami si vybíráme, jak nám prostředí, lidé, příroda ovlivní naši náladu. Jen my si vybíráme, zda se budeme smát či brečet, tedy jak přijmeme a smíříme se se situací, která nás potkala, jak budeme žít náš život.