PREKOGNICE

Výklad z karet

nové příběhy
 


Radost ze života...

S každým nastávajícím ročním období je potřebné “vyměnit„ energii, tedy načerpat energii čerstvou, novou, silnou, pozitivní. Tu špatnou, která se v nás dlouhé měsíce převalovala, je třeba se zbavit, vyhodit ji.
A to i z důvodu, že nám odhazuje a zpomaluje naší spokojenost, radost, štěstí a klid. Na zemi je dost zla a není třeba, aby nás toto zlo brzdilo. V momentě, kdy zjistíme, že jsme nervózní, nazlobení, nic se nám nedaří, nebo se ženeme někam, kam nechceme, zastavte. Zastavte se, zhluboka se nosem nadechněte a prudce ústy vydechněte. Udělejte to 3x za sebou. Udělejte si pauzu a řekněte si, “tohle jsem nechtěl, chci jít jinam, chci to jinak„. Po chvíli se uklidníte a můžete se vrátit opět na starou kolej a zbytek dne už bude v pohodě, pokud si pohodu také budete přát. A proč ne, je to lepší než zbytečně ztrácet náladu a nervové buňky. Přece nás nic nemůže rozhodit, ne? Ono je na každém kroku vidět spousty špatností a přece se nebudu na této špatnosti podílet. Radost ze života, nám přináší i spokojenost, kterou můžeme dát tomu, komu momentálně chybí a takový člověk vám za laskavé slovo a pomoc bude vděčný. Slova útěchy, lásky, pochopení v poslední době chybí, nebo se snad lidé za ně i stydí, ale není zač se stydět. V momentě kdy se cítíme silní, jinak myslíme, konáme, přichází inspirace, motivace, dokážeme spoustu věcí a slabší se u vás cítí v bezpečí. A já rád beru pod křídla ty, kteří to nedovedou a jsou unaveni. Načerpanou energií potom mohou rozdávat své rodině, přátelům a kamarádům. Je to báječný pocit vidět jak jste přispěli k něčí spokojenosti a radosti. Záleží také, do jaké míry věřím a chci pohodu, klid a změnu, a zda dokážu přestat naříkat, a změnit svůj postoj k dosavadnímu způsobu života.
Pro život jako takový a s ním spojené překonávání problémů, je důležité neustále udržovat co možná nejvyšší hladinu životní energie. Její vysoká hodnota nám vlastně zaručuje snadné nalezení východisek z různých životních situací a klidnější běh života, s její pomocí se nemůže stát, že by nám snad jednou mohli přerůst problémy přes hlavu. Není proto dobré nechávat kritické životní situace nedořešené, protože odsouváním problémů a jejich neřešením se nám hladina energie v těle a okolo těla snižuje, a ačkoli řešení bývá někdy na dosah, nejsme schopni natáhnout ruku a řešení si přitáhnout, protože už prostě nemáme sílu, protože vyčerpáme všechnu energii, kterou právě disponujeme na řešení každodenních problémů a někdy ani to ne. Je také důležité, abychom mysleli neustále pozitivně, (přestože to nejde stále, a máme právo se i zlobit), ale pozitivní myšlení dodává naší mysli velkou sílu, zároveň je velmi potřebné, abychom zbytečně neplýtvali silami na něco, co vlastně nepotřebujeme, nebo co je pro nás v tuto chvíli nepoužitelné a vždy musíme přesně vědět, proč to či ono vlastně děláme a zda nám to právě teď může být vlastně k užitku. Budoucnost totiž nevytváříme budoucností, ale současností, tím, jak se chováme dnes, ovlivníme naše pozice v budoucnu.
Co se týká pozitivního myšlení, někdy je opravdu velmi těžké snažit se být v každou chvíli a v každé situaci nad věcí, zkuste proto kdykoliv, kdy se budete cítit špatně nebo rozzlobeně, vidět vzniklou situaci z druhé stránky, zkuste to prostě otočit vzhůru nohama a logicky si snažte vysvětlit, proč se to stalo. Dá to hodně práce, ale zkuste někdy udělat toho špatného ze sebe, zní to možná paradoxně, ale v této chvíli je velmi důležité odvést špatnou, negativní energii ven z těla, a je důležité, abyste věděli, že ve vás v tu chvíli je, a pokud tam zůstane a bude se stále hromadit, projeví se v každém případě, protože tato energie si ventil najít musí. Vás pak budou třeba bolet záda, půjdete k doktorovi, ten vám řekne, že je to civilizační choroba a dá vám nějaké prášky nebo injekci, tím se ovšem bolest těla nezmírní, zůstane, protože je ve vás energie, která do vašeho těla nepatří, a to je důležité vědět a rozpoznat.
Takže pokud v sobě máte nebo cítíte emoce jakéhokoliv druhu, vypusťte je ven, křičte, plačte, dejte si něco k jídlu, něco namalujte, napište, roztrhejte noviny na co nejmenší kousíčky, běžte ven, oddejte se sexu a hlavně - mluvte! Třeba sám se sebou a snažte se danou situaci pochopit a to nejen ze své vlastní strany, uvidíte, že se hned budete cítit lépe, protože po opuštění špatné energie z vašeho těla zbude jen ta, která tam patří a být tam musí. Pokud jste mne tedy pochopili dobře, víte už, že tělo nepotřebuje jenom jíst a spát, ale i věci úplně jiné a pokud je dostane, dá vám i ono něco.
Radujme se tedy z nastávajícího času, z nastávajících změn a ty budou tím větší a lepší, čím větší a silnější bude naše energie, ale i přání a čím nás bude myslet pozitivně více, tím lépe. Tak, pěkné dny plné slunce nejenom venku, ale i v srdcích a mysli a dostatek síly k rozpoznání té správné cesty.