PREKOGNICE

Výklad z karet

nové příběhy
 


Splněná či nesplněná věštba...

Pomoc, pomoc, zase mám krizi. Ozval se telefon. A teď malá rekapitulace, z knihy návštěv.
"Všichni si myslíme, že si zasloužíme jen to nejlepší (a je to pravda), jenže někdy tápeme a nevíme, kterou cestou se dát, abychom došli ke svému cíli. Pan Hugo Graslitz mi cestu ukázal. Jeho předpověď byla úžasná-práce, nový partner, dostatek peněz-tak sláva! Myslela jsem si, že když se budu hodně snažit, tak věci urychlím. Chtěla jsem tak moc a snažila se přímo zuřivě, a tak se neplnilo vůbec nic. Známí se posmívali, že jsem naletěla podvodníkovi a že mi to jen ubližuje. Už tam nesmíš nikdy jít, říkali.
Ale já šla, znovu a znovu. Pan Hugo Graslitz mi vysvětlil, že pokud nezměním své myšlení, tak si budu neustále blokovat splnění svých přání. Tak dobře, řekla jsem si, to bude maličkost! Jenže změnit své myšlení není jen tak. Člověk na sobě musí hodně pracovat, a to za něj žádný pan Hugo Graslitz neudělá! Trpělivost není právě mou silnou stránkou. Ale dokázala jsem to a stálo to za to!
Splněná předpověď se někdy nemusí úplně ztotožňovat s vašimi sny, ale může mít trochu jinou podobu. Já jsem si vysnila úžasné pracovní místo a už jsem ho měla na dosah, ale získal ho nakonec někdo jiný. Byla jsem hodně zklamaná. O pár měsíců později přišla jiná nabídka, v jiném městě, v jiný čas, ve chvíli, kdy už jsem nedoufala. Pak následovala ještě jedna těžká zkouška. Já už to opravdu nevydržím, říkala jsem si, brečela. Nyní mám úžasnou vedoucí pozici ve firmě, o jaké jsem si ani netroufala snít. A další věci se začínají odvíjet. Díky pane Heřmánku za to, že jsem měla tolik štěstí a potkala Vás, za to, že jsem díky Vám úplně jiný člověk, za to, že jste nedovolil, abych udělala chybu a "točila se neustále v kruhu". (říjen 2010)
"Já byla přesvědčená, že už jsem se změnila a v duchu zuřila, že předpovědi nefungují. Vaše kniha mi pomohla porozumět tomu, co je osudem dané a že je toho hodně, co může člověk svým chováním, rozhodováním ovlivnit. Děkuji Vám, pane Heřmánku, za krásný zážitek při čtení Vaší knihy." (vánoce 2010)

V těchto dnech to začalo to nanovo, "nic mi neříkáte nového", "nic jste mi neřekl", ten partner stále nepřichází, "nic se u toho partnera neplní", a stále dokola. Tak někde je asi chyba, ale určitě ta chyba není u mě. Nemohu říkat něco jiného, když se stále a stále ukazuje na cestě to samé, nebo podobné. Čas na splnění si každý z vás určuje sám, i když je například řečeno, tehdy a tehdy se vám stane to a to. Vaším postojem, myšlenkami, strachem, obavami, novou situací, ale i radostí a těšením se, měníte vše, co je s vaším přáním spojeno, včetně času, který můžete zkrátit, nebo prodloužit. Pokud se hned nebo co v nejkratší době smíříte s daným vyskytnuvším se problémem, datum který určím, se potom splní téměř do vteřiny. Já nemohu a ani bych to neudělal, abych 24 hod. každého hlídal a hned jej upozornil, že změnil postoj k danému problému, že začal pochybovat, že začal uhýbat a jde jiným směrem, než bylo dohodnuté a slíbené. A pokud se u někoho splní "úžasná práce + dostatek peněz + zdraví", a ještě je na cestě partner, tak si myslím, že si nezasloužím slova výčitek "nic jste mi neřekl nového". Já na vině nejsem, a potom to vypadá, jako bych si za svou práci nechal neoprávněně zaplatit, a to mě docela mrzí.
Člověk se musí smířit se svým osudem, přijímat nejenom to dobré ale i to zlé. Jakmile se smířím s tím, co dostávám, okamžitě se vše začne měnit podle mého přání. Mnozí by chtěli, abych za ně okamžitě vyřešil jejich problém. To by se to žilo na zemi, člověk by mohl dělat, co chtěl, i to co se příčí karmickému zákonu, a potom si přišel koupit odpustky jako ve středověku. Mám problém najít partnera, nezajímají mě moje minulé činy, Heřmánku, řekni přesně, kdy a kde ho najdu, abych s tím neměl moc práce a námahy. Ostatní řeči mě nezajímají, jsou to blbosti, a když se to nesplní, všichni jste podvodníci. Chci to teď a nejpozději okamžitě! Kdybych byl jako ostatní, kterým nezáleží téměř na ničem, mimo hamty hamty, řekl bych, skočte raději z mostu a uvolněte místo potřebnějšímu.
Za všechno, co konáme, nač myslíme, čím trpíme a co poznáváme, jsme sami odpovědni, ať už v tomto životě nebo v jiné existenci. Vesmír je spravedlivý. Vrací krok za krokem vše, co do něho bylo vloženo."
Troufnu si tvrdit, že moje procento úspěchů se pohybuje vysoko přes 85%, a zásadně říkám lidem to, co vidím a ne to co by chtěli slyšet. Těch zbylých 15% řadím do milosrdné lži, která je pro klienta lepší než pravda. A pokud se nelíbí, to potom ať navštíví někoho jiného, který je bude chlácholit, ale já to dělat nebudu. Ve světě, pokud je úspěšnost kartáře, nebo kohokoliv jiného větší 30%, jej považují za velmi dobrého a úspěšného. Z mých předpovědí naživo v rozhlase nebo TV jsou do dnes lidé paf. Kdo dokázal říci deset minut před losováním, čísla, která budou tažena, kdo dokázal říci, jak dopadne hokej a kdo bude střelcem gólů apod. Utkám se s každým, kdo pochybuje a potom můžete porovnat přesnost prognóz. Nebudu jiný, a myslím, že si určitou slušnost a úctu zasloužím. Nepotřebuji vděčnost a pochlebování, i když je to pohlazení ega, a neříkám, že to nepotěší, ale určitě jsem stále nohama na pevné zemi a nedělám ze sebe boha. A po pravdě řečeno, stále mi stačí, že jsem uznáván ve světě jako jeden z nejlepších a ocenění, které mám, to potvrzuje. Co si lidé myslí v Čechách, mi začíná být jedno. Asi jim stačí věštby v televizi, za které se musí každý slušný člověk stydět, a to pominu tisíce, které za to lidé ve své hlouposti platí. Mnoho lidí zapomíná, že jsem člověk, berou mě jako studnici plnou síly, energie a že nepotřebuji ani cit, ani zdraví či finance, toho přece musím mít dostatek. Tak díky, jsem z mlhy a větru.