PREKOGNICE

Výklad z karet

nové příběhy
 


Dopis od klienta

Vážený a milý pane Heřmánku,
Když jste mi před časem říkal, že týden na to v sobotu mě čeká úraz v autě, že vidíte vše zavalené prachem a mě zaprášeného o bílého, jako bych spadl do vápenné jámy, řekl jsem si, že udělám vše, aby se to nestalo. Přesto jste byl nějak na pochybách a říkal jste, že je to neodvratné a stane se to, že se před tím neschovám. Pravděpodobnost že to mohu odvrátit je malá, ale musím na to přijít sám, co jsem udělal nebo neudělal a rychle bych měl mnoho věcí přehodnotit a napravit, pravděpodobně ten problém bude v tom, že lpím na svých věcech a jsem velký materialista a nechci se dělit. Považoval jsem to v první chvíli za urážku a zapřísahal se, že se mi to nestane. Týden jsem se zavřel doma a nevycházel z domu. Sousedka mi přinesla nákup, já jen otevřel dveře, vzal tašku a zase rychle dveře zavřel. Celý ten týden jsem se probouzel a šel spát s touto myšlenkou.
Sobota proběhla v naprostém klidu, docela jsem si to doma užíval a těšil se, že už nebezpečí končí a já zase vyjdu ven. Asi v 19 hod jsem si začal zpívat "Hugo Graslitz se splééétl, Hugo Graslitz se splééétl", a měl jsem docela škodoradostnout náladu, a se zpěvem na rtech jsem sešel dolu do garáže, a v tom okamžiku na mě a moje milované BMW spadl strop!!!!
Vypadal jsem jak hasič na kterého vysypali vagón malty a moje krásné autíčko je celé promáčklé a odřené. Mě se naštěstí až na pár boulí a odřenin nic vážného nestalo, ale v tom okamžiku jsem byl naprosto šokovaný z Vaší předpovědi, ale to nejdůležitější bylo to, že jsem si naprosto uvědomil, jaký vlastně jsem, kdo jsem a jak jsem se vlastně choval k lidem, což tady musím po pravdě přiznat a stydím se zato. Už jsem jiný, změnil jsem se a uvědomil si jaký je smysl života...

Dopis pokračuje s popisováním boje o majetek s bývalou ženou apod., a také s moc pěkným poděkováním, což beru jako satisfakci.
A proč se to stalo? I proto, že stále na to myslel, "nechci mít úraz, nechci, aby se mému autu něco stalo, NECHCI, NECHCI, NECHCI..."
A vlastně udělal jen to, že se mu začalo plnit jeho přání, protože Karmě je jedno co chcete nebo nechcete, okamžitě reaguje na vaše myšlenky a pocity. A pokud jí vysíláte obavy, strach a pochybnosti, bere to jako vaše přání a začne vám ho plnit. Podobné se přitahuje, pozitivní myšlenky a pocity přitahují pozitivum a naopak. Kdyby, místo toho, kdy se zavřel doma a "nepustil nic špatného přes práh", si zavčasu uvědomil a přiznal, jak se chová k jiným lidem, jak lpí na majetku, jaký egoismus s ním cloumá, a začal napravovat svoje skutky, přehodnotil dosavadní svůj život, mohl s největší pravděpodobností být jen na něco upozorněn, ale nestalo by se nic, nebo jen málo, jen tolik, kolik by Karma uznala za vhodné.
Mějte na paměti, že nic není tak důležité v životě jako cit, mezilidské vztahy a upřímnost. Vše ostatní k životu patří, ale jsou to podřadné věci. Když budu "dobrý", budu mít vše, co si zasloužím, od lásky až po zdraví a majetek, v opačném případě nade mnou bude viset Damoklův meč.