PREKOGNICE

Výklad z karet

nové příběhy
 


Karma - vina a trest


Z velké části si svůj osud určujeme také sami. Karma nikomu nedovolí někoho zabít, vystaví ho jen zkoušce, které většinou "vybraný" jedinec podlehne. Za to bude také dříve nebo později potrestán. Karma si vybere někoho jako nástroj k tomu, aby oběť, byla potrestána tímto způsobem.
Nemá cenu tady analyzovat to, že oběť bylo například "nevinné" dítě, nebo jinak slušný člověk, jeho zatížení z minulosti mohlo být tak velké, že nastal čas, aby z tohoto světa odešel tímto způsobem a v daném věku. A to, že nástrojem byl někdo vybrán, bylo i z toho důvodu, že i tento teď už "vrah", musí být náležitě Karmou potrestán za jeho minulé skutky, ale také i za to, že podlehl a skutek dokonal, ne pro skutek samý.
A jak se bránit? Na druhé straně musíme stát pevnýma nohama na zemi, a ne všechno svádět na Karmu. Aby současná vyspělá společnost přežila, musí se náležitě bránit. Zásadně bych změnil právní systém, a to tak, že při naprosto jasných důkazech by násilník, který někomu těžce ublíží na zdraví, nebo někoho připraví o život, nebo se dopustí nelidského trýznění či k tomu směřoval apod., by po usvědčení již nikdy takový skutek neudělal. Přísný trest a to bez pardonu.
Takový člověk svoje chování nikdy nezmění a dříve nebo později se o to pokusí znovu. Žádné "rekreace" ve vězení, maximálně bych byl ještě shovívavý při "pokusu, úmyslně někomu ublížit na zdraví či životě", pro 12 hod. denní těžkou práci v kamenolomu a to doživotně bez podmínky propuštění.
Jinak, i podle našeho práva, se můžete přiměřeně bránit, ale i útočníka zabít, pokud jeho útoky nepřestávají a jste v přímém ohrožení zdraví či života. Je to přiměřená obrana. Podle Karmických zákonů, i přestože si Karma někoho vybrala proto, abyste byl například zastřelen, nebo pobodán nožem, svůj osud si v tomto případě můžete a máte povoleno změnit obranou.
Karma jasně říká: "Pokud jsi v přímém ohrožení na zdraví, života, majetku či cti, můžeš se proti útočníkovi bránit všemi způsoby. Útočník na sebe bere veškerou zodpovědnost z jeho činu a konání vyplývající, i za případnou jeho smrt nebo jeho zranění." V tomto případě Vás Karma nebude trestat za případnou smrt útočníka. A pokud opravdu musíte být Karmou potrestán, ona si najde jiný způsob, třeba ten, na čem vám nejvíce záleží, rozbije vám vztah, přijdete o peníze, nebo můžete onemocnět apod. Nebo Vám může také vaše skutky odpustit, nebo zmírnit případné problémy které vás provází.