Kniha návštěv PREKOGNICE
Komentáře:
Dobrý den pane Heřmánku,
Jak, prosím, vidíte situaci kolem coronaviru? Jak dlouho to potrvá než se vše uklidní a počet nemocných nebude přibývat?

Děkuji a zdravím.

Heřmánek odpovídá: Musíme si zvykat na to, že se budou objevovat nové a nové mutace různých virů, které budou více odolní na antibiotika. Stává se, že lékař předepíše raději antibiotika i tam, kde to není nutné. Protože pacient kdyby dostal jen paralen, bude nespokojený a bude považovat doktora za neschopného. Viry si pomalu na antibiotika zvykají a antibiotika jsou potom neúčinná. Proto se musí stále více vyvíjet nová a účinnější. Což vědci dělají dnes a denně, a to i v případě koronaviru, který se objevil v posledních letech. Jak? Ze špíny, splašků v rybářských tržních z hlodavců. A kde? V zemích, kde je mají jako delikatesy. Tyto národy jsou také imunní proti těmto virům, ale stalo se to, že i tyto viry zmutují. Slované, Hungaristé, Germáni a jiné národy jsou náchylnější na jakoukoliv nemoc. Chybí v našich zemích přírodní antibiotika a ochrana. Ale to bych musel zabloudit hluboko do minulosti tisíce let, kdy severní ledovce „spláchly“ při sesuvech téměř veškerou zdravou zeminu apod.
Při koronaviru je důležité dodržovat základní hygienická opatření. Od mytí a desinfekce rukou a osobních předmětů, kterých se dotýkáme, až po smrkání do papírových jednorázových kapesníků, či rukávu (ne do dlaní). Kontrolujte své ruce, protože máme tendenci se neustále dotýkat obličeje, očí, nosu apod. Problém je také v nezodpovědnosti některých „nenahraditelných“ lidí. Přestože mají chřipku, nebo jinou nemoc, jdou do práce, protože „bez nich by ostatní nic neudělali a neuměli!“. To, že nakazí desítky jiných, je vůbec nezajímá, na nich přece stojí „úřad, podnik apod.“ Za to bych dával těžké tresty a pokuty.
Nová varianta koronaviru, která se od prosince 2019 šíří v Číně, vyděsila svět rychlým nástupem. Vědci nyní virus intenzivně studují, aby pomohli zabránit jeho dalšímu šíření. Budoucí osud viru je zatím nejistý. V českém kontextu je nicméně mnohem závažnější chřipka.
Chřipka je mnohem vážnější, způsobí 1 500 úmrtí v ČR ročně. V českých podmínkách je kolem toho větší panika, než je nutné. Ale cokoli, co je nové a neznámé, vyvolává určitou nejistotu, to je přirozená lidská vlastnost. Chřipkou jsou ohroženi především starší lidé, velmi malé děti a lidé s chronickým doprovodným omezením. Ale i u zcela zdravých jedinců může „obyčejná“ chřipka způsobit vážné komplikace. Z českého pohledu je tedy chřipka mnohem důležitější a lidmi podceňovaná. To však neznamená, že by byl nový čínský koronavirus nějakou banalitou. Jde o vážnou epidemii, u které hrozí, že se bude šířit do celého světa.
Přesto si myslím, že nástupem teplejšího počasí koronavirus tak jako chřipka a jiné virové onemocnění, ustoupí. V zimě vir lépe přežívá a UV záření sluníčka a vyšší teploty viru nedávají velkou šanci na přežití a v některých případech vir i zabíjí. V minulosti to byla Španělská chřipka, ptačí chřipka, prasečí a jiné. Sars a Mers apod. Vědci nespí, intenzivně pracují na protilátce, která se během pár krátkých měsíců podaří najít. Lidé by neměli panikařit. Stačí dodržovat určitá doporučená nařízení, aby se virus nerozšiřoval. Masky a různé pomůcky vir nezastaví. To platí i o vitamínech a jiných potravinářských výrobků. Nečtěte blbosti na internetu, kde se dočtete, že jejich výrobek zaručeně ochrání proti koronaviru. Tito lidé vydělávají pouze na hlouposti jiných. Nepropadejte panice. Myslím si, že i když se vir bude vracet, bude za krátkou dobu jeho šíření potlačeno a najde se lék proti němu. Přeji pevné zdraví a rozum na správném místě.


Přidáno: 10. března 2020 - 12:14
Smazat tuto položku Odpovědět na záznam Zobrazit IP adresu
Komentáře:
Je faktem, že ať děláme co děláme, vždy je někdo nebo něco přítomno? Ano, samozřejmě, dle vědeckého výzkumu je mozek po vypnutí srdce (smrt) stále ještě činným... hmmm a co se děje v tu chvíli? No co asi, přehrává se možná i nemožná konání. No a co jako, vždyť žiji právě teď a právě tady, v přítomném okamžiku, můžu si dělat co se mi zachce!!! Samozřejmě že ano, jen se pak v tom dalším životě nedivte, jak se máte... :D :!devil:

Přidáno: 9. února 2020 - 00:04
Smazat tuto položku Odpovědět na záznam Zobrazit IP adresuKomentáře:
Vážení posluchači rádia Prekognice. Víte že na provoz rádia jsem sám a v případě jakékoliv překážky, nemám nikoho kdo by mě zastoupil. Bohužel mě přepadla silná viróza a tak dnes rádio nebude vysílat. Díky za pochopení.

Přidáno: 10. ledna 2020 - 15:00
Smazat tuto položku Odpovědět na záznam Zobrazit IP adresu
Komentáře:

Soukromý příspěvek. Klikněte pro zobrazení.Přidáno: 3. ledna 2020 - 19:53
Smazat tuto položku Odpovědět na záznam Zobrazit IP adresuKomentáře:
Vážený pane Heřmánku, přeji Vám klidné prožití vánočních svátků a do nového roku hodně energie, pevné zdraví a dobrou náladu.

Heřmánek odpovídá: (24. prosince 2019 - 12:58)
Děkuji mnohokrát. Přeji Vám, i všem ty nejkrásnější Vánoce.


Přidáno: 24. prosince 2019 - 11:45
Smazat tuto položku Odpovědět na záznam Zobrazit IP adresu


Komentáře:
Rádio PREKOGNICE se omlouvá. Z důvodu úmrtí v rodině, dnes nebude vysílat. Děkuji
P.S. Důležitá upozornění jsou včas umístěna na Facebooku.
https://www.facebook.com/pg/prekognice/posts/?ref=page_internal


Přidáno: 20. prosince 2019 - 20:48
Smazat tuto položku Odpovědět na záznam Zobrazit IP adresuKomentáře:
Vážený pane Heřmánku, děkuji vám za páteční vysílání rádia Prekognice. Tohle přesně jsem potřeboval ke svému rozhodnutí. Moc si toho vážím a těším se na další vysílání. Přeji pevné zdraví a vše dobré. Díky za vše. Petr z Prahy

Přidáno: 9. listopadu 2019 - 19:34
Smazat tuto položku Odpovědět na záznam Zobrazit IP adresu


Komentáře:
Chtěl bych moc poděkovat panu Dr.Heřmánkovi za jeho lidskost, slušnost a nápomocnou ruku.Chtěl bych velice poděkovat, že je ochotný i v pozdních večerních hodinách pomoci, byť by vůbec nemusel zvedat telefon. Věřím, že se mu za jeho pomoc ještě budu moci revanšovat. Děkuji také té veliké a očima neviditelné síle, že mi dala možnost takto mimořádného člověka na tomto světě poznat.
Moc, moc děkuji...

Heřmánek odpovídá: (9. listopadu 2019 - 12:36)
Je to od Vás moc milé, ale známe se dost dlouho a víte že to pro Vás rád udělám. Přeji klid a pohodu.


Přidáno: 7. listopadu 2019 - 18:28
Smazat tuto položku Odpovědět na záznam Zobrazit IP adresu


Komentáře:
Vítám vás v nové knize návštěv. Starou knihu z BlueBoard tento server ukončil z důvodu ukončení provozu. :!doh:

Přidáno: 7. listopadu 2019 - 8:37
Smazat tuto položku Odpovědět na záznam Zobrazit IP adresu
Komentáře:
Pohladit na duši si nechávám českými pohádkami z minulého století a Vaším vysíláním radia PREKOGNICE. Vše mám zdarma, dostupné kdykoliv současná životní nebo politická scéna drtí naši psychiku a dělá z nás idioty-přístupy úřadů-včetně soudů, lékařů, obchodníků. Současný "moderní svět už zničil a ničí životní styl našich dětí........Díky Vám za vysílání.....OSA-mají málo pro svá bříška???? Ať zkusí požádat pana Babiše o milodar......Vám pane Heřmánku přeji pevné zdraví a ostříží zrak...Hodně dobrého.

Heřmánek odpovídá: (9. září 2019 - 12:35)
Vy mě vždycky potěšíte. Díky


Přidáno: 7. září 2019 - 11:26
Smazat tuto položku Odpovědět na záznam Zobrazit IP adresu